Możliwość komentowania Czy Wielka Brytania jest atrakcyjnym turystycznie krajem? została wyłączona

Odkrywanie Włoch z pomocą biura podróży

Skarby Danii
Północna Europa zazwyczaj jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam zbyt wielu ciekawych atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Należy ona do grona krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, w związku z czym sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo wspaniałych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc świetnym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – jak najbardziej warto!

Comments are closed.