Wychowanie dzieci kary

Anemia, zwana również niedokrwistością jest stanem, w którym powstaje do zmniejszenia liczbie czerwonych krwinek. Są oryginalne przyczyny powstania niedokrwistości w systemie zdrowego człowieka: zapewne być dana utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów czy również w kontrakcie ze ograniczeniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie obecne stanowi nieco często spotykanie wśród osób w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Przecież w wypadku osób przy nadziei definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości naturze zaś jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest obniżona, niedokrwistość jest wówczas zjawiskiem dość normalnym. W ciągu ciąży więc wspominamy o zaistnieniu anemii, kiedy dołącza do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Nie zwalnia to przecież faktu, że duże niedobory czerwonych krwinek w organizmie przyszłej matki mogą doprowadzić do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W liczbom okresie ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, a nawet poronieniem. W przeciwnym kwartale może sprawić do powstania wad rodzonych, natomiast w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Kolejne to ciąża mnoga, niedobór witam i cenie odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość szybko rośnie w terminie wstąpienia w ciążę. Leczenie anemii zależy od jej poziomu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której czynnikiem był niedobór żelaza, jest ciągle leczona doustnymi środkami dostarczającymi jego liczbę. Bardzo rzadko stawia się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, stanowi więc wprawdzie ważna o wiele większa niż w przypadku przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy wskazana będzie także transfuzja krwi – dzieje się tak zwykle w sytuacjach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej sygnałami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, kłopoty z pamięcią i koncentracją, zawroty głowy.

Jeżeli to, stanowiąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z danych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może zrobić do dużych uszkodzeń płodu, i nawet do jego śmierci.