Na strój strażacki składają się rożne rodzaje ubrań oraz akcesoria. Każde z nich ma swoje przeznaczenie i posiada cechy, które gwarantują bezpieczeństwo i zapewniają właściwy wygląd.

Rodzaje ubrań

W szafie strażaka można odnaleźć typowe ubranie bojowe, które zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas akcji, ubranie koszarowe oraz kombinezony specjalistyczne. Istotne miejsce zajmuje mundur wyjściowy, w którego skład wchodzą: czapka rogatywka, biała koszula, pagony do koszuli, krawat, sznur do koszuli oraz sznur galowy. Zadania specjalne wymagają wysokiej jakości akcesoriów strażackich: butów, hełmów, rękawic i kominiarek.

Strój zimowy

Strażacy wykonują swoja pracę cały rok. Trudnym okresem okazuje się zima, kiedy temperatury znacznie spadają. Dlatego w skład zimowego ubrania wchodzą również ciepłe czapki, koszule i polary, które utrzymują ciepło i jednocześnie są nieprzemakalne. Producenci zadbali również o właściwy design, ubrania są z jednej strony bezpieczne, z drugiej charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz perfekcyjnym wyglądem.

Ceny ubrania strażackiego

Elementów ubioru strażaka nie można porównać z typowym codziennym strojem. Dużo wyższe ceny zapewniają solidność wykonania oraz zastosowanie materiałów gwarantujących ochronę podczas akcji strażackich. Bezpieczeństwo jest priorytetem w tego typu zawodach a oszczędność na materiałach, z których wykonano strażackie stroje, nie jest wskazana. Materiały odporne na warunki termiczne czy mechaniczne muszą spełniać wymagane przepisami normy.