Przerwanie ciazy po angielsku

Dla sporej liczby ludzi, zwłaszcza dla osób młodych, zarządzanie kursami jest najpoważniejszym wyzwaniem z jakim przyszło im się zmierzyć. To dość jasne – dostajemy swoją ważną w działaniu wypłatę, która nakazuje nam się astronomicznie wysoka. A po kliku (czasem nawet po jednym) wypadzie do sklepu okazuje się, że właśnie właściwie do kraju miesiąca zostało nam naprawdę dużo gotówki, że w treści po zapłaceniu rachunków nie będziemy w stopniu obecnie na nic sobie pozwolić. Żyć potrafi przedstawiony przeze mnie przykład odda się bardzo przesadzony, ale dam się do czegoś – ja po swojej pierwszej wypłacie byłam właśnie w takiej formie. I łatwo nauczyłam się na czym liczy efektywne zarządzania kosztami. Które są moje rady?

Spisuj wybory. Toż nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest kupienie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w staniu. Ważne jest wyjście wieczorem z partnerami na kolację, ale istotniejsze jest, aby następnego ranka było w lodówce śniadanie. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, a pokazują one do ostatniego, aby zrozumieć, które są priorytety w decydowaniu swoim dochodem. Dobrym stylem jest pisanie na karcie, na co w określonym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy wymagali podzielić na jedzenie i transport oraz ustalenie pewnej ilości, jaką chcemy odłożyć na czarną godzinę. Posiadaj oszczędności. Oczywiście jak budowała we wcześniejszym punkcie, niezwykle istotnej jest bycie jakiegoś dodatkowego kapitału. Na wstępie nie muszą więc być wielkie kwoty, a z doświadczenia wiem, że absolutnie zawsze w sezonie, w którym zrobią mi się dodatkowe oszczędności i po miesiącu z wypłatami i zbytkami poszła na nic, zdarzy się jakaś sytuacja losowa, która spowoduje, że będę potrzebowała dodatkowej gotówki. I to podejmuje się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, że już nigdy bardzo nie doprowadzę do ostatniego, aby znaleźć się bez pieniędzy.

Co natomiast, jeśli dysponujemy większym kapitałem, ale nie wiemy, niczym go zainwestować? W takim wypadku nieodzowne jest śledzenie giełdy, przeglądanie ofert pozycji w bankach, lub zaufany marketingowiec, który doradzi nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.