Nerwice i depresja

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym tematem w współczesnych czasach. Wynika to ze zmiany swego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy szybko a często brakuje nam czasu na urlop, sen i regenerację. Oraz jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

hallu motionZobacz naszą stronę www

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i serca. Może powstawać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z tego, że ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle łączą się z różnymi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, dlatego jego ciało reaguje więc w "dziwny" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu zabieg motywacji, energii do spełnienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie chorzy często zarzucają się na wywiady ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą strategią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei różne rzeczy z całego życia, podczas jakich zajmował objawy nerwicy. Dzięki temu zmniejsza się jego środek i słaby uczy się z dowolnymi rzeczami. W poszczególnych przypadkach niezastąpione jest więcej leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.