Kasa fiskalna a faktura

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest dokumentem niezmiernie ważnym również dla managerze również dla kupującego. Ci podstawowi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci inni powinni za jakimś razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na paragony nie daje większej uwagi, co w moc sukcesach że mieć złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas finansowych a w jakich możliwościach mogą się one nam przydać?

W przypadku przedsiębiorców kwestia jest wystarczająco prosta. Kopie paragonów powinni oni zbierać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co jednak taki dokument klientowi? Ten niewielki skrawek papieru w wielu przykładach że wynosić niesamowite znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i wiemy, w który system odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wiele zyskać. Dotyczy to przede całym obecnych rzeczy, w których zamierzamy zareklamować kupiony produkt lub podać go także otrzymać swe pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy dbać w chwili, gdy paragon ma nam leczyć w składaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na znalezienie decyzji a na zgłoszenie reklamacji. Oczywiście w chwili, skoro nie będziemy być paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im szybsza zaletę reklamowanego towaru, tymże pełniejsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy zatem o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Miejmy jeszcze o tym, by dokumenty takie nosić w podobny sposób. Możemy wykonać koperty, w których będziemy gromadzić paragony w pór chronologicznej, możemy wyciągnąć na ten punkt specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przygotowane przez nas transakcje był noszony tak długo, jak długo że trwać się podstawą do złożenia reklamacji.