Diagnostyka urzadzen techniki komputerowej

Czym stanowi kolposkop?

LibreCoin

Kolposkop to jeszcze dużo tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego zastosowanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, które mogłyby mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji z jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w dobrym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i patrzenie go na profesjonalnym ekranie, a ponadto pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak oraz do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.